Přihlášení.

Pokud ještě nemáte uživatelský účet, můžete se registrovat zde.

Nalézáte se zde » Suchdolský masopust 2018
Městská část Praha-Suchdol

Suchdolské náměstí 734/3
165 00  Praha-Suchdol

tel.: 222 361 411
tel.: 220 921 218
fax: 220 920 144

e-mail: postapraha-suchdolcz
e-mail pro zprávy s elektronickým podpisem:
e-podatelnapraha-suchdolcz

web: www.suchdol.info


datová schránka: 95ibzi3

Seznam pracovišt a kontaktů

Úřední hodiny:
Úřad MČ Praha-Suchdol
Po,St: 8.00-11.00 12.15-17.30 
    czechpoint
Podatelna + CzechPoint:
Po,St: 8.00-11.00 12.15-17.30
Út,Čt: 7.00-11.00 12.15-15.30
Pá: 7.00-11.00 12.15-13.30
     
logo-moje-obec

Suchdolský masopust 2018

10.02.2018

I přesto, že nás zima studí, tak nám ale nikdo a nic nezabrání, oslavit svátek veselí a hodování – opět je tady MASOPUST !!!

Tradiční suchdolský masopustní průvod proběhl v sobotu 10. února 2018. Počasí nám na únor přálo a tak se po 13 hodině začaly scházet nejrůznější maškary před suchdolskou radnicí. Kdo ještě nebyl nastrojený, mohl využít líčení a půjčovnu masek v přízemí radnice. A ve 14 hodin to vypuklo, kapela to rozjela, šašek pronesl úvodní slova a už nabíhaly maškary k úvodnímu divadlu. Maškary, slepičky, koník, ani medvěd nebyly spokojení se zvoleným pánem - starým, sotva stojícím kohoutem, který sotva vylezl z kurníku. A tak pání chůdaři v čele se smrtkou, která si už na kohoutka brousila kosu vymysleli, že mu vyberou alespoň krásnou, sympatickou a poctivou první dámu, která by mu pomáhala vládnout. Slétlo se asi 8 zahalených zájemkyň z řad ptačí říše a postupně se ucházely o kohoutkovu přízeň. Vylítla sova, moudrá, načepýřená, ale ta by kohoutkovi v noci nedala spát, tu nechtěl. Pak vylítla straka - štíhlá, samé zlato, ale ta by mu zase vše ukradla, tu taky nechtěl. Tak to zkusila vrána, ale ta tak silně krákala, až šla kouhoutkovi hlava kolem... a tak to bylo i s ostatními. Až náhle zjevila se krásná, bílá labuť, která kohoutka i ostatní uhranula. Tu si vybral a labuť slíbila, že bude dohlížet na kohoutka, aby ostudu nedělal a s dravci se nebřatříčkoval. Sláva! Tak to dobře dopadlo, maškary byly opět veselí a začalo se opět zpívat, tančit. Ale aby mohly maškary vládnout, potřebovaly klíč od suchdolské radnice. A tak si došly pro pana starostu, ten předal klíč a začal masopust.

Průvod se vydal na cestu k základní škole. Dveře školy byly ale zavřené, neboť žáci i učitelé si užívali jarních prázdnin, ale to nám nebránilo představit budoucí žáčky a trochu je vyparádit masopustní stuhou.  Pokračovali jsme dál k Brandejsovu statku, kde vládne paní Starostová a její věrné kobylky povozily naše nejmenší ratolesti. Pro ostatní hráli divadelníci na chůdách představení, hrála muzika a lahodné moky a koláče do nás jen padaly. Po povozeníčku jsme nabrali síly na další cestu a už jsme bušili na bránu Starosuchdolské restaurace. Jestlipak je majitel doma? A byl, brána se otevřela, maškary přímo zlatou bránou vešly na dvůr, kde jak se patří na hospodského, byla připravena hostina. A co by to bylo za starostu, který by nechal vládnout lehkomyslné maškary, a tak donesl koblihy a vykoupil si zpátky svůj klíč od úřadu. Hrálo se, veselilo a s plnými břichy jsme vyráželi na Holý Vrch. A kdo opravdu došel až na kopec, určitě si vychutnal atmosféru spojení tří velkých průvodů (z Roztok, Únětic a Suchdola). Tanec metařek, kominíků, kankánistek, smrtek i medvědů a obří slepice. Nakonec byla i rozporcována klibna pro blaho všech občanů.
SLÁVA MASOPUSTU!

Děkujeme všem dobrovolníkům, divadelníkům a muzikantům, kteří podpořili tradiční průvod. Starosuchdolské restauraci za pohoštění a jezdeckému klubu za povození. Děkujeme i všem návštěvníkům, kteří se naparádili všemožnými maškarami, lahodnými moky a dobrotami.

Fotografie a videa na facebooku městské části ve fotogalerii, www.facebook.com/praha.suchdol

galerie fotografií masopust 2018

Suchdolský masopust 2018

 

Suchdolský masopust 2018

 

Suchdolský masopust 2018

 

Suchdolský masopust 2018

Design by Kotarak - powered by Miriam engine, webmasterpraha-suchdolczRSS RSS zdroje