Přihlášení.

Pokud ještě nemáte uživatelský účet, můžete se registrovat zde.

Nalézáte se zde » Suchdolský masopust 2019
Městská část Praha-Suchdol

Suchdolské náměstí 734/3
165 00  Praha-Suchdol

tel.: 222 361 411
tel.: 220 921 218
fax: 220 920 144

e-mail: postapraha-suchdolcz
e-mail pro zprávy s elektronickým podpisem:
e-podatelnapraha-suchdolcz

web: www.suchdol.info


datová schránka: 95ibzi3

Seznam pracovišt a kontaktů

Úřední hodiny:
Úřad MČ Praha-Suchdol
Po,St: 8.00-11.00 12.15-17.30 
    czechpoint
Podatelna + CzechPoint:
Po,St: 8.00-11.00 12.15-17.30
Út,Čt: 7.00-11.00 12.15-15.30
Pá: 7.00-11.00 12.15-13.30
     
logo-moje-obec

Suchdolský masopust 2019

19.02.2019

I přesto, že nás zima studí, tak nám ale nikdo a nic nezabrání, oslavit svátek veselí a hodování – opět je tady MASOPUST !!!

Tradiční suchdolský masopustní průvod proběhl v sobotu 16. února 2019. Počasí nám na únor přálo a tak se po 13 hodině začaly scházet nejrůznější maškary před suchdolskou radnicí. Kdo ještě nebyl nastrojený, mohl využít líčení a půjčovnu masek v přízemí radnice. A ve 14 hodin to vypuklo, kapela to rozjela, šašek pronesl úvodní slova a už nabíhaly maškary k úvodnímu divadlu.  Suchdolský statkář Šimon šel po ránu navštívit své slepičky, které kohoutkovi zatancovaly a snesly čerstvá vajíčka, statkář se těšil, že bude dobrá snídaně, ještě by to chtělo slaninku.. prasátko vyběhlo ze chléva, ale smrtka si ho ještě nechtěla vzít, a tak nabídl jen věnec buřtů. Kobylka jeho věrná mu připomněla, že dnes musí navštívit výběrčího daní - pana starostu a předat mu výslužku. A tak ze snídaně nic nebylo a nesl vejce a buřtíky panu starostovi. Ten, ale nebyl spokojen, chtěl více.. A tak Šimon utrápený se vrátil zpět. Kohoutek ho v tom ale nenechal a povolal své chytré slepičky... protože: "Ví se o slepici, že má pod čipicí, že má pod čepicí nadání..!" A tak daly hlavy dohromady a snesly obří zlaté vejce, které ale neunesly, ale měly v záloze silné slony a slonice, které vejce starostovi předaly. To už i panu starostovi stačilo, a předal šaškovi klíč od Suchdola a maškary mohly začít vládnout. Sláva! Maškary rozjely veselí, tančily a zpívaly... Selky rozdávaly koláče a průvod se pomalu vydal na svou cestu k základní škole. Dveře školy byly ale zavřené, neboť žáci i učitelé si užívali jarních prázdnin, ale přivítal je zde kominík, takže děti si odnesly na tvářích saze pro štěstí.
Pak jsme pokračovali dál k Brandejsovu statku, kde vládne paní Starostová a její věrné kobylky povozily naše nejmenší ratolesti. Pro ostatní hráli divadelníci na chůdách představení, hrála muzika a lahodné moky a koláče do nás jen padaly. Zde jsme nabrali síly na další cestu a už jsme bušili na bránu Starosuchdolské restaurace. Jestlipak je majitel doma? A byl, brána se otevřela, maškary přímo zlatou bránou vešly na dvůr, kde jak se patří na hospodského, byla připravena hostina. A co by to bylo za starostu, který by nechal vládnout lehkomyslné maškary, a tak donesl koblihy a vykoupil si zpátky svůj klíč od městské části. Hrálo se, veselilo a s plnými břichy jsme vyráželi na Holý Vrch. A kdo opravdu došel až na kopec, určitě si vychutnal atmosféru spojení tří velkých průvodů (z Roztok, Únětic a Suchdola). Tanec metařek, kominíků, kankánistek, smrtek i medvědů a obří slepice. Nakonec byla i rozporcována klibna pro blaho všech občanů.
SLÁVA MASOPUSTU!

Děkujeme všem dobrovolníkům, divadelníkům a muzikantům, kteří podpořili tradiční průvod. Starosuchdolské restauraci za pohoštění a jezdeckému klubu za povození. Děkujeme i všem návštěvníkům, kteří se naparádili všemožnými maškarami, lahodnými moky a dobrotami.

Fotografie z masopustu jsou na facebooku městské části v albu masopust 2019: www.facebook.com/praha.suchdol

 

Suchdolský masopust 2019 - 1

 

Suchdolský masopust 2019 - 2

Suchdolský masopust 2019 - 3

Suchdolský masopust 2019 - 4

Suchdolský masopust 2019 - 5

Suchdolský masopust 2019 - 6

Design by Kotarak - powered by Miriam engine, webmasterpraha-suchdolczRSS RSS zdroje