Přihlášení.

Pokud ještě nemáte uživatelský účet, můžete se registrovat zde.

Nalézáte se zde » Čestní občané

Čestní občané

úterý
19.06.2018
pan František Malý
     
František Malý
 

 

Zastupitelstvo městské části Praha-Suchdol udělilo dne 19. června 2018 čestné občanství panu Františku Malému in memoriam, jako projev úcty a ocenění za jeho dlouhodobou činnost věnovanou suchdolskému sboru dobrovolných hasičů.

více...
úterý
19.06.2018
Ing. Vladimír Laštovka
     
Vladimír Laštovka
 

 

Zastupitelstvo městské části Praha-Suchdol udělilo dne 19. června 2018 čestné občanství panu Ing. Vladimíru Laštovkovi in memoriam, jako projev úcty a ocenění za jeho dlouhodobou činnost věnovanou místní kultuře a historii a za přípravu knihy Kapitoly z minulosti Suchdola a Sedlce.

více...
úterý
19.06.2018
hudební skladatel Václav Hálek
     
Václav Hálek
 

 

Zastupitelstvo městské části Praha-Suchdol udělilo dne 19. června 2018 čestné občanství panu Václavu Hálkovi in memoriam jako projev úcty a ocenění za jeho dlouhodobou činnost věnovanou skládání scénické hudby a hudby inspirované křesťanskou vírou, lidským hlasem i přírodou a za podporu místní kultury.

více...
úterý
19.06.2018
paní Jana Burianová
     
Jana Burianová
 

 

Zastupitelstvo městské části Praha-Suchdol udělilo dne 19. června 2018 čestné občanství paní Janě Burianové in memoriam, jako projev úcty a ocenění za její dlouhodobou činnost věnovanou vzdělávání suchdolských dětí, za odvahu a statečnost při šíření myšlenek svobody svědomí a pravdy během výuky.

více...
čtvrtek
10.11.2016
jména na pomníku - 22 obětí nacistické okupace
         
pomník 38-45
 

Zastupitelstvo městské části Praha-Suchdol udělilo dne 10. listopadu 2016 jako projev úcty a ocenění za osobní statečnost a hrdinství čestné občanství in memoriam 22 občanům, jejichž jména jsou uvedena na pomníku u základní školy M. Alše a kteří zahynuli během německé okupace v letech 1939 až 1945:

  Behenský Josef
Benetková Marie     
Bouška Antonín
Franc Josef
Gryč Josef
Hudec Jan
Chvátal Václav
Jabůrek Josef
Jossová Eliška
Kobza Bedřich
Kozák Václav
  Kučera Jaroslav
Lanc Josef
Lehnertová Růžena         
Lehnert Harry E.
Lehnert Karel
Maštalíř Stanislav
Palas Václav
Stříbrský Josef
Taufer František
Trost Julius
Votava Jaroslav
více...
čtvrtek
26.06.2014
akademický malíř Jaroslav Šerých
     
Jaroslav Šerých
 

 

Zastupitelstvo městské části Praha-Suchdol udělilo dne 26. června 2014 čestné občanství akademickému malíři Jaroslavu Šerých in memoriam, jako projev úcty a ocenění za jeho dlouhodobou uměleckou činnost v oblasti malby, grafiky a ilustrace a statečných občanských postojů.

více...
čtvrtek
26.06.2014
pan učitel Radovan Papež
     
pan učitel Papež
 

 

Zastupitelstvo městské části Praha-Suchdol udělilo dne 26. června 2014 čestné občanství panu učiteli Radovanu Papežovi in memoriam, jako projev úcty a ocenění za jeho dlouhodobou činnost věnovanou vzdělávání suchdolských dětí ve výtvarné oblasti a v matematice a za přípravu návrhu znaku městské části.

více...
čtvrtek
26.06.2014
profesor Václav Žilka
     
prof. Václav Žilka

 

 

Zastupitelstvo městské části Praha-Suchdol udělilo dne 26. června 2014 čestné občanství profesoru Václavu Žilkovi in memoriam, jako projev úcty a ocenění za jeho uměleckou a pedagogickou činnost. Specifickým přínosem jeho pedagogické činnosti bylo propojení výchovného, zdravotního a uměleckého aspektu hry na flétnu.

více...
čtvrtek
13.02.2014
Ing. Artur Radvanský
     
Artur Radvanský - 1  


Zastupitelstvo městské části Praha-Suchdol udělilo dne 13. února 2014 čestné občanství panu Ing. Arturu Radvanskému in memoriam, jako projev úcty a ocenění za statečnost a hrdinství v dobách nacistické okupace, za přínos k česko-německému vyrovnání, dále za zásluhy o vzdělávání mládeže o nutnosti usmíření a především o odpovědnosti mladé generace za to, aby se holocaust, ani obdobné důsledky extrémistických ideologií neopakovaly.

více...
středa
04.12.2013
Generálmajor Ing. Rudolf Pernický
     
Rudolf Pernický - 1948  

 

Zastupitelstvo městské části Praha-Suchdol udělilo dne 4. prosince 2013 čestné občanství panu generálmajorovi Ing. Rudolfu Pernickému in memoriam, jako projev úcty a ocenění za statečnost a hrdinství v dobách nacistické okupace i komunistické diktatury.

více...